STACJA ANIELKÓW

STACJA ANIELKÓW

piątek, 21 listopada 2014

5 miesięcy Anieli

Dziś moja córcia kończy 5 miesięcy!

To niesamowite, jak przez te kilka miesięcy zmieniła się z nieporadnego noworodka w taką dużą, kontaktową i upartą dziewczynkę :)

Waga: 6300g
Wzrost: 67 cm
Zęby: 0

Umiejętności: przekładanie zabawki z ręki do ręki, przewracanie się z placów na brzuszek, chwytanie stóp i przyciąganie do buzi, samodzielne podnoszenie się do siadania, siadanie trzymana za rączki.

Drzemki: zazwyczaj 3 w ciągu dnia (około 10, 13, 16)
Pobudki w nocy: 2  - około 2, potem między 5 a 6, wstaje zazwyczaj ok 8

Jedzenie: to trudny temat, niejadek je teraz 6-7 razy, ale małe porcje, co drugie karmienie Nutramigen (max 90 ml jednorazowo). Dieta nadal nie jest jeszcze rozszerzana.

Najpiękniejsze chwile minionego miesiąca: głośny śmiech podczas zabawy z psem :)

Dzisiejsza mina dziecka widzącego pierwszy raz w życiu padające duże płatki śniegu - bezcenna!

2 komentarze:

  1. Och, jak ja bym chciała pokazać mojemu Kubie śnieg! Mam nadzieję, że w Polsce będzie okazja :) i troszkę się hm skonfundowałam (matko, co za słowo). Kuba niedawno skończył trzy miesiące, a waży 6800... Ale pobudki, to mamy bardzo podobne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No na razie u nas śnieg zginął, mam jednak nadzieję, że święta będą białe - w końcu to mają być dla nas wyjątkowo magiczne dni :)

    Aniela w pierwszych miesiącach przybierała bardzo ładnie, gdzieś w okolicach 3 miesiąca zwolniła i teraz to już szkoda gadać. Dobrze, że jeszcze się mieści w siatce centylowej hehe :)

    Co do pobudek to ciesz się unormowaniem, jakiś czas temu na jednym z vlogów czytałam o ząbkowaniu, które totalnie zaburzyło wszystkie dotychczasowe przyzwyczajenia... pomyślałam sobie wtedy "jak to dobrze, że u nas wszystko takie poukładane", a dziś, hmm, jeszcze ni miałam kiedy napisać posta, jak to teraz wygląda, a zębów jak nie było, tak nie ma :)

    OdpowiedzUsuń