STACJA ANIELKÓW

STACJA ANIELKÓW

sobota, 21 marca 2015

9 miesięcy

Dziś mój aniołek kończy 9 miesięcy! Kiedy to minęło? 9 miesięcy temu też była sobota... ale wtedy nie potrafiłam nawet sobie wyobrazić, jaka będzie moja córcia za te 39 tygodni, co będzie potrafiła, jak ja będę się odnajdywać w nowej roli. A to było naprawdę najcudowniejsze 9 miesięcy w moim życiu! 

Ten miesiąc był wyjątkowy ze względu na duże postępy myszki, ale podsumowanie:

Waga: ok 7600 g
Wzrost: 72 cmZęby:1, drugi lada dzień

Umiejętności: Pełza z prędkością światła, od kilku dni też raczkuje.  Odkryła nową pasję - oglądanie świata na stojąco. Stojąc robi porządku po swojemu, co znaczy zrzucenie na podłogę wszystkiego, co znajdzie się w zasięgu ręki ;) Sięga też sama po butelkę z wodą (butelka treningowa z Canpola) i pije. Mówi tak jak mówiła - mama dalej nie usłyszałam. Daje buzi dla niedźwiadka, kiedy ją o to poproszę, prawie (bo nie za każdym razem jeszcze) robi papa, kiedy mama wychodzi do pracy. Ogromnie cieszy się, kiedy rodzice wracają z pracy ;)

Drzemki: zazwyczaj 3 w ciągu dnia (około 9, 13, 16), coraz częściej już tylko 2
Pobudki w nocy: tu reguł nadal brak...

Jedzenie: nadal jest niejadkiem, zazwyczaj smakuje tylko poranna kaszka. Nutramigen 2 razy dziennie, choć mieliśmy dwa tygodnie prowokacji Bebilonem HA i Bebiko - długa historia, która skończyła się wielką alergią - takiego brzuszka jeszcze u mojej córki nie widziałam :/ Gdybym wiedziała, że alergolog i tak zrobi badanie z krwi i tylko na mleko i tylko po to, żeby wypisać zaświadczenie do refundacji Nutramigenu, to bym tego Anieli nie podawała. Znów musimy odbudowywać florę bakteryjną jelit po tym teście :( Na szczęście cycuś jest ukojeniem na całe zło ;)

Najpiękniejsze chwile minionego miesiąca: przytulanie się do mamy, żeby ukoiła ból, pogłaskała, pocałowała, pożałowała :)

6 komentarzy:

 1. dużo zdrówka i jeszcze więcej uśmiechu na twarzy życzę :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej... chciałabym żeby moja malutka już miała 9 miesięcy, a tu jeszcze ponad 3 miesiące do porodu! :P
  Wszystkiego dobrego dla córeczki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki! Ciesz się okresem ciąży, a po porodzie pielęgnuj każdą chwilę, bo czas bardzo szybko płynie, ja już tęsknię za takim malutkim dzidziusiem i tą niesamowitą bliskością w pierwszych miesiącach życia ;)

   Usuń
 3. Pamiętam te początki zrzucania wszystkiego na podłogę :D
  Dziś Kacper ma 14 miesięcy i niestety mu to nie przeszło :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe, niezbyt pocieszające ;) Jeszcze wiele przed nami ;)

   Usuń